Vítejte na stránce oddílu mládeže TTC Praha

Oddíl dělá průběžně nábor, přijímáme nové hráče od 7 do 13 let, po individuální domluvě případně i starší. Trénujeme v CST Ďáblice, Kokořínská 204/28: Pondělí 15.30 - 17.00, Středa 16.00 - 17.30, čtvrtek 16.00 - 17.30 Přípravka pro ročníky 2008 a mladší - čtvrtek 15.00 až 16.00 hodin.Příměstský tábor dnes skončil

Fuček Miloslav

24.08.2018

Reportáže

Přečteno: 137

Komentářů: 0


Dnes skončil pátým dnem příměstský tábor zaměřený na stolní tenis.


Ve čtvrtek jsme začali opět tréninkem. Po rozehrání jsme přešil k jednodušším kombinacím. Souběžně se trénovalo i podání. Na programu byl Petřín, kde jsme navštívili bludiště. Na lanovku byla sice fronta, ale nebyla zase tak hrozná, jak jsme se obávali. Na zpáteční cestě jsme obědvali U Rozvařilů a do sokolovny jsme se vrátili tak, že jsme stihli ještě dvě hry Osadníků.

 

Odpolední trénink jsme začali STP soutěží. Skákání přes švihadlo byl souboj Filipa s Martinem. Skákalo se na pět pokusů, přičemž ten, kdo zkazil poslední, měl dva body, druhý měl bod. Současně se měřil vždy čas vítězi a za nejlepší čas byly další dva prémiové body. Filip vyhrál ziskem 9 bodů (rozhodly jeho dva prémiové body za čas 1:34 min. Martin měl nejlepší čas 1:12 min a získal 7 bodů. Adam získal bod. Za tuto disciplínu si připočel Filip 5 bodů, Martin 4 body a Adam 3 body.

 

Druhou disciplínou bylo cvičení na atletickém žebříku. Byly tyto cviky: Panák, skok snožmo o 2 dopředu a 1 dozadu, skok po pravé noze o 2 dopředu a 1 dozadu, skok po levé noze o 2 dopředu a 1 dozadu, pohyb doprava a pohyb doleva. Za každou chybu (došlap na žebčík) se strhávaly body, přičemž skok na jedné noze byl hodnocen shovívavěji a pokud při došlapu nebylo žebříkem pohnuto, toleroval se. Vyhrál Martin, který byl bez chyb (5 bodů), před Filipem s jednou chybou (4 body) a Adamem s třemi chybami (3 body).

 

Dále následoval slalom mezi ohrádkami, kde byl nejrychlejší časem 36,28 s Filip (5 bodů), druhý Martin časem 36,59 s (4 body) a třetí Adam časem 39,34 s (3 body). Další disciplínou bylo obíhání kuželů, které skončilo takto: 1. Adam 32,38 s (5 bodů), 2. Filip 35,47 s (4 body) a 3. Martin 36,53 s (3 body). Poslední disciplínou byly Mety – tedy sbírání tenisáků z kloboučků a jejich opětovné vrácení. Zde vyhrál opět Adam časem 2:05,13 min (5 bodů), před Filipem s časem 2:11,36 (4 body) a Martinem s časem 2:25,32 (3 body).

 

STP soutěž byla asi jediná část tréninku, kdy se Martin snažil. Adam potřeboval odejít dříve, takže potom trénovali spolu Filip s Adamem. Když to ale moc nešlo, protože Martin schválně vše kazil, šel Filip trénovat na robota příjem podání a Martin trénoval (či spíše netrénoval) podání. Na závěr tréninku byla Žumpa

 

Dnes jsme začali dopolední trénink rozehrou a jednoduchými kombinacemi. Potom přišla na řadu vytrvalostní soutěž. První disciplínou byly kliky za minutu, kterých udělal Filip 30 (1. místo = 5 bodů), Adam 25 (2. místo = 4 body) a Martin, který se opět nesnažil pouhých 6 (3. místo = pouhé 2 body).

 

Druhou disciplínou byly leh - sedy za minutu. To Martina bavilo, tak se snažil. Vyhrál Filip s 21 (1. místo = 5 bodů) před Martinem a Adamem, kteří měli shodně 20 (oba 2. místo = 4 body).

 

Třetí disciplínou bylo Prkno na výdrž. Vyhrál Adam časem 38 s (5 bodů) před Filipem (37,10 s = 4 body) a Martinem 36,27 s (3 body). Poslení disciplínou byl sed ve vzduchu u zdi. Vyhrál Adam časem 2:13 min (5 bodů) před Filipem s časem 2:07 min (4 body) a Martinem 1,53 min (3 body).

 

Následovala Žumpa a vyrazili jsem do Muzea Policie ČR. Dojeli jsem autobusem na Ládví a pak metrem na Vyšehrad. Přešli jsem Nuselský most a byli jsme na místě. Expozice muzea je minimálně dvakrát větší, než bývala dříve. Prohlídka nám zabrala přibližně hodinu. Potom jsem přešli zpět Nuselský most a metrem z Vyšehradu jsme dojeli na Florec, odkud jsme se šli najíst k Rozvařilům. Po návratu do skolovny jsem odehráli dvě hry Osadníků a byl poslední trénink. V něm se mimo jiné trénovaly smeče ze zásobníku a ostatní hráli forhendový drajv na udržení. Adam s Filipem jej zahráli nejvíckrát dvacetkrát. S Martinem zvládl Adam uhrát nejvíce dva a Filip nejvíce tři. Díky tomu vyhrál Filip (23) před Adamem (22) a Martin a za pouhých pět body nedostal.

 

Bohužel Martin jakožto nejdéle hrající hráč trénoval nejhůře. Poslední Žumpu málem vyhrál, přestože měli proti němu za trest za jeho chování Filip a Adam handicap 5.

 

Bodování bylo uzavřeno. Vítězem se stal Filip, který za 220 bodů vyhrál kšiltovku, která se mu asi hodila, protože den před tím svoji ztratil. Druhý Adam měl 192 bodů a vyhrál čistič na pálku. Třetí Martin za výsledných mínus 25 bodů nedostal nic.

 

Dnes jsme také hodnotili a sbírali podněty, jak za rok. Celkem jsme se shodli na tom, že tento model asi moc dobrý není. Na nepingpongový program zbývá málo času a je poměrně drahý (vysoké vstupné, které nejsou s ohledem na čas vždy zcela využity). Prioritou je ale stolní tenis a jiná sklaba. než dva oddělené tréninky nejde. Proto půjdeme do kompromisu mezi příměstským táborem a soustředěním a příští rok by mělo být soustředění upraveno tak, že kdo bude mít zájem, bude moct mít v době mezi tréninky společný program, ale v místě – např. stolní hry apod. První trénink začne v 10 hodin a bude do 12 hodin. Potom kdo bude chtít, bude si moct dojít na oběd a nebo se naobědvat ze svého jídla v sokolovně. Bude-li dost zájemců, budou se potom třeba v sokolovně ještě hrát nějaké stolní hry. Druhý trénink začne v 15 hodin a bude do 17 hodin.

 

Tím se vyjde vstříc těm, kdo by se chtěli zúčastnit a jsou zdaleka, takže mají problém jet v tříhodinové přestávce mezi tréninky domů.

 

Problémem letošního turnusu bylo špatné chování Martina. Adam s Filipem se na závěr při hodnocení vyjádřili, že chování Martina pro ně bylo nejhorším zážitkem z celého tábora, který jim nejvíce vadil. Martin nejenom že se nesnažil při tréninku a ten, kdo s ním měl trénovat, byl chudák, protože to pro něj byla ztráta času a otrava. Mimo to ale Adama i Filipa neustále provokoval, mlaskal, srkal, kvákal a nesmyslně řval a to bohužel i na veřejnosti mimo sokolovnu, takže dělal ostudu. Tím nereprezentoval nejlépe svůj oddíl TJ Střížkov, kde asi při tréninku pálkou nehází, nekope do ohrádek a neodstřeluje nesmyslně míčky přes celou hernu. Nějak jsem nepochopil, proč na tábor chodil, když ho zjevně stolní tenis nebaví. Stejně tak při Žumpě hrál pouze pokud měl šanci vyhrát a když měl velkou bodovou ztrátu, míčky nesmyslě střílel pryč, místo aby bojoval a snažil se stav obrátit.

 

Naopak pro Filipa, který je naším členem, příměstský tábor z hlediska stolního tenisu přínos měl, snažil se a tak se mnohému naučil a dobře se myslím rozehrál na nadcházející sezónu.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Úterý 18.06.2019Nastavit tuto stránku jako domovskou


Děkujeme za finanční podporu Městské části Praha 8.


Děkujeme za finanční podporu MŠMT ČR.


Magistrát hl. m. Prahy


Petr Barcal - realitní makléřCopyright
TTC Praha

Vytvořil
MF SOFT